Velkommen til

Dansk Flyve- & Dykkemedicinsk Selskab

Dykkerlæger

Sportsdykkere

 

Nedenstående har gennemgået uddannelse i dykkermedicin godkendt af Dansk Selskab for Flyve- og Dykkemedicin pr. 15. april 2005

 

Sjælland:

 

Charlotte Barfod

Hyldevej 9

3500 Værløse

Tlf 25216777

barfod@dadlnet.dk

 

Christian Risby Mortensen

Rostgåaardsvej 23

2700 Brønshøj

Tlf 38897728/21947557/35458040

crm@dadlnet.dk

crm@rh.dk

 

Dorthe Pedersen

Korsørgade 17 1 th

2100 København Ø

Tlf 35552216

dortheped@dadlnet.dk

 

Hanne Hove

Hovmarksvej 77

2920 Charlottenlund

Tlf 39639086/24903326

Hanne.Hove@dadlnet.dk

 

Henrik Rottensten

Agavevej 15

3650 Ølstykke

Tlf 21481864

hro@dadlnet.dk

 

 Jens Hegnhøj

Nikolaj Plads 26, 4

1067 København K

Tlf 40422327

jenshegn@yahoo.dk

 

Jes Braagaard

Brigadegården 8, 3 th.

2300 Kbh S

Tlf 21661222

Jes.braagaard@dadlnet.dk

 

Klaus Tjelle Kristiansen

Bådehavnen 15 B

4600 Køge

Tlf 20936070

tjelle@me.com

 

 Jonas Hink

Ny Strandvej 131

3050 Humlebæk

Tlf 20333831

hink@dadlnet.dk

 

 Lars B. Mortensen

MD Madsensvej 13, 2

3450 Allerød

Tlf 48170500

lars@oerelaegen.com

 

Lars Hove

Skovvej 3

3550 Slangerup

Tlf 61702608/35858000

larshove@dadlnet.dk

 

Marianne Nygaard-Wulff

København K

solskin@dadlnet.dk

 

Micha Jepsen

Gl. Kalkbrænderivej 36, 3. th.

2100 København Ø

Michajepsen@wanadoo.dk

 

 Per Cayé-Thomasen

Øre-næse-hals kirurgisk afd.

KAS Gentofte , 2900 Hellerup

peca@gentoftehosp.kbhamt.dk

 

Ulrik Koks Andreassen

Ørelægerne på Banegårdspladsen

Banegårdspladsen 1, 4 sal

1570 København V

UKA@SOS.dk

33110818/ 23394408

 

Henrik Simonsen

2960 Rungsted Kyst

Tlf 2012 52 50

simonsen@inet.uni2.dk

 

 

FYN

 

George Michagin

Billeshavevej 24

5210 Odensen NV

65413948

michagin@med.ou.dk

 

Mads Astvad

5000 Odense C

mads@astvad.dk

61704017

 

JYLLAND

 

Klaus B. Braun

Sønderbyvej 5

6091 Sdr. Bjert ( Kolding )

Tlf 75577471/21476672

kbb@dadlnet.dk

 

 Larry Kristiansen

Barthsgade 7, st.tv.

8200 Århus N

Tlf 60211289

draabyuv@hotmail.com

Larry@dadlnet.dk

 

Steen Agerbo

Strandgårdsvej 13 B

7120 Vejle Ø

Tlf 75814625

s.agerbo@dadlnet.dk

 

Stig Erik Underberg Dyrskog

Stradion Alle 11, st. th

8000 Århus C

Tlf 40732657

Seudyrskog@dadlnet.dk

 

Søren Kristensen

Lundvej 139

6800 Varde

Tlf 20600008

SOK@ribeamt.dk

Spotsdykkere

Erhvervsdykkere

 

København:

 

Overlæge Michael Lohmann

Jægersborg Alle 16

2920  Charlottenlund

tlf.: 3963 4408

e-mail:  michael.Lohmann@get2net.dk

 

Læge Henning Lykke Andersen

Schacksgade 9, 5. tv

1365 København K

tlf.:  3311 2062

e-mail: hla@dadlnet.dk

 

Maryanne Gundestrup

Brovænget 6

2830 Virum

Telefon 30746079

e-mail: maryanne@dykkerundersogelse.dk

 

Overlæge Erik Jansen

Rigshospitalet

HovedOrtoCenteret

Blegdamsvej 9

2100  København Ø

tlf.: 3545 1257

e-mail: erik.jansen@rh.regionh.dk

 

Overlæge Mogens Tangø

Rigshospitalet

Flyvemedicinsk Klinik

Blegdamsvej 9

2100  København Ø

tlf.: 3545 7522

 

Læge Ole Hyldegaard

Virum Overdrevsvej 13

2830  Virum

tlf.:  4583 6330

e-mail:  ole.hyldegaard@dadlnet.dk

 

Sjælland, Lolland-Falster og Bornholm:

 

Overlæge Hans Ole Bisgaard-Frantzen

Søværnets Grundskole

Auderødvej 90

3300 Frederiksværk

tlf.: 4722 2440

e-mail:  doc.hobf@dadlnet.dk

 

Læge Charlotte Barfod

Hovedgaden 16

4140 Borup

tlf.: 25216777

e-mail: barfod@dadlnet.dk

 

Læge Poul Stender

Paradisvej 4

3700  Rønne

tlf.:  5695 0716

 

Læge Roald Angen

Lægehuset

Juniorgade 35

4990  Sakskøbing

tlf.:  5470 2023

e-mail:  rasax@dadlnet.dk

 

 

Fyn:

 

Læge Thomas Tofte

Hafniahus

Torvegade 1

5000  Odense C

tlf.:  6612 6548

e-mail:  httofte@dadlnet.dk

 

Jylland:

 

Læge Boye Bertelsen

Ingemanns Alle 175 A

6700  Esbjerg

tlf.:  7513 3800

e-mail:  doc@klinikingemann.dk

 

Overlæge Ole Nyvad

Holstebro Sygehus

Medicinsk Afdeling

Lægårdsvej 12

7500  Holstebro

tlf.:  9912 5745

e-mail:  ole.nyvad@dadlnet.dk

 

Læge Claus Fink Jepsen

Klinik for Dykkermedicin

 

Rensdyrvej 7, Søften

8382  Hinnerup

tlf.:  8621 5030/22759945

e-mail:  fink@dadlnet.dk

 

Overlæge Bjarne Møller

Frederikshavn Flyve- og Dykkerklinik

Stationsvej 22

9970  Strandby

tlf.:  9621 4001  tlf.tid mandag - onsdag 17-19

e-mail:  b-moller@dadlnet.dk

 

Læge Steen Agerbo

Lægehuset

Ørstedsgade 13

7100  Vejle

tlf.:  7582 2099

e-mail:  s.agerbo@dadlnet.dk

 

Klinikchef Søren Kristensen

Øre-næse-halskirurgisk & Audiologk Klinik

Sydvestjysk Sygehus

Finsensgade 35

6700 Esbjerg

Fon:   +45 2060 0008

Mail:   sok@ribeamt.dk

 

Læge Henrik Staunstrup

Århus Amtssygehus

Dykkermedicinsk Klinik

Tage Hansens Gade 2

8000  Århus C

tlf.:  2824 1643

e-mail:  hst@mail.stofanet.dk

 

 

GRØNLAND:

 

Overlæge Alan Gelvan

Dronning Ingrids Hospital

3900 Nuuk

tlf.: 00 299 344000

 

Har du brug for et certifikat, der bekræfter dit medlemskab af ESAM, kan det hentes her:

Certifikat 2011

Certifikat 2012

Tilmeld nyhedsbrev:

Indsender formular...

Der opstod en fejl på serveren.

Formular modtaget.